Bartek Winczewski szefem muzycznym Radia Nowy Świat

Zastąpił Krzysztofa Łuszczewskiego, który zmarł kilkanaście dni temu.

Redakcja muzyczna w Radiu Nowy Świat ma nowego szefa - został nim  Bartek Winczewski, który z rozgłośnią związany jest od jej powstania. Wcześniej stanowisko to piastował Krzysztof Łuszczewski, który zmarł kilkanaście dni temu. 

Bartek Winczewski dotąd współtworzył w Radiu Nowy Świat  muzyczną stronę stacji, m.in. poprzez swój autorski program "Świat Nowej Muzyki", w którym przedstawiał słuchaczom nowe brzmienia i nowe talenty.

Nowy szef muzyczny RNŚ podkreśla, że najważniejsze jest dla niego znalezienie "złotego środka" pomiędzy tym, co starsze, znane, a tym, co świeże i nowe. Jego zdaniem radio pozostanie wierne "klasykom" i jednocześnie jeszcze szerzej niż dotychczas otworzy się na nową muzykę, nowe trendy i artystów, którzy ukształtują przyszłość. 

Winczewski wcześniej związany był z Radiem PIN, Planeta FM, Radiostacją i  Chillizet.  Przez kilkanaście lat przybliżał muzykę i kulturę czytelnikom magazynu "Machina" i tygodnika "Przekrój", publikował też w magazynach "Film", "Elle" oraz "Bluszcz".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.