Marcin Goździela dyrektorem generalnym Agrivi w Polsce

Przez ostatnich pięć lat Goździela był dyrektorem ds. marketingu klientów agrobiznesowych w Credit Agricole Bank Polska.

Marcin Goździela będzie zarządzał całością działalności Agrivi w Polsce. To założona w 2013 r. spółka oferująca oprogramowanie dla gospodarstw rolnych (m.in. zaawansowane systemy monitorowania pogody i wykrywania szkodników) w ponad 150 krajach. Wspiera też inne podmioty z łańcucha wartości sektora rolno-spożywczego, takie jak firmy spożywcze i handlowe, banki agrobiznesowe i firmy ubezpieczeniowe. Agrivi ma siedzibę w Londynie oraz biura w Bukareszcie, Zagrzebiu i Warszawie. W listopadzie ub.r. firma założona i kierowana przez pochodzącego z Chorwacji Matiję Zulja zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju.

Agrivi chce zmienić u podstaw sposób wytwarzania żywności i pomagać rolnikom w osiąganiu zrównoważonej, zasobooszczędnej i dochodową produkcji żywności. - Firmy rolno-spożywcze uzyskują szybkie zwroty od 50 do 100 procent w krótkim okresie - podkreśla Goździela.

 

Paweł Piasecki 1016 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.