Arte promuje walory Polski

W ramach programu podróżniczo-kulturalnego "Invitation au voyage" na antenie Arte ukazały się trzy 15-minutowe reportaże o Zakopanem i Tatrach, Gdańsku i Łodzi.

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej kilka polskich regionów: Podhale, Pomorze i Łódzkie, odwiedzili dziennikarze europejskiej telewizji publicznej Arte. W efekcie, w ramach programu podróżniczo-kulturalnego "Invitation au voyage", ukazały się trzy 15-minutowe reportaże o Zakopanem i Tatrach, Gdańsku jako stolicy bursztynu oraz o historii i kulturze Łodzi. Każdy ze wspomnianych reportaży został pokazany na antenie Arte dwukrotnie we Francji i dwukrotnie w Niemczech, a poprzez satelitę był dostępny również w innych 47 krajach.

Wizyta dziennikarzy Arte w Polsce została zorganizowana we współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną, Wydziałem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Małopolską Organizacją Turystyczną.

Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała również podróż prasową do Warszawy dla dziennikarki Laetitii Moller i fotografa Yannicka Labrousse z magazynu "Elle Décoration". Ich celem było stworzenie reportażu o współczesnym obliczu polskiej stolicy. W organizacji wizyty POT współpracowała ze Stołecznym Biurem Turystyki.

Maciej Florek 2335 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.