Żadna z największych sieci nie otworzy kin 12 lutego

Problemy to niepewność, czy otwarcie potrwa dłużej niż dwa tygodnie, a także brak możliwości sprzedaży przekąsek.

Żadna z trzech największych sieci kin: Cinema City, Multikino ani Helios (Agora) nie uruchomią swoich multipleksów 12 lutego. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami od jutra kina mogą z powrotem działać (były zamknięte od listopada ub.r.) pod warunkiem, że będą sprzedawać połowę miejsc w salach na seanse.

Jak wyjaśniają operatorzy kin problemem jest zapowiedź rządu, że zgoda na otwarcie kin (a także teatrów) jest warunkowa - na dwa tygodnie. Decyzje co do dalszego ich działania będą zależały od rozwoju sytuacji epidemicznej (spadku lub wzrostu liczby zachorowań na Covid-19). Niebagatelnym problemem jest zakaz sprzedaży przekąsek i napojów (czyli np. popcornu i coli). Dla operatorów kin - zwłaszcza multipleksów - są one znaczącym źródłem dodatkowych dochodów.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.