Bonnier przejął udziały w Grupie Rx

Szwedzki koncern wydawniczy przejął 100% udziałów w Grupie Rx, która tworzy cyfrowe produkty dla lekarzy i studentów medycyny w Polsce.

Szwedzki koncern wydawniczy Bonnier, do którego należy m.in. "Puls Biznesu", nabył 100% udziałów spółki Grupa Rx, która od 2008 r. tworzy nowoczesne produkty cyfrowe adresowane do lekarzy i studentów medycyny. Wartość transakcji nie została ujawniona. Według Fredrika Anderssona, global directora healthcare & pharma w Bonnier B2B, przejęcie Grupy Rx bardzo dobrze wpisuje się w  światową strategię koncernu, polegającą na budowaniu silnych produktów cyfrowych będących liderami w swoich segmentach.  

Bonnier stał się właścicielem m.in. Konsylium24.pl - serwisu społecznościowego dla lekarzy, Kompendium24.pl - serwisu z największą bazą pytań do egzaminów lekarskich z komentarzami ekspertów, największą bazą ofert pracy dla lekarzy i bogatą ofertą multimedialnych materiałów edukacyjnych, Indeks24.pl - inteligentnej wyszukiwarki leków oraz Gdzieskierowac24.pl - serwisu z bazą lekarzy specjalistów polecanych przez innych lekarzy. Baza lekarzy stworzona przez Grupę Rx to obecnie 82 tys. osób. 

Przejęcie serwisów należących do Grupy Rx ma przyspieszyć rozwój grupy Bonnier na rynku medycznym. Uzupełni dotychczasową ofertę wydawcy w tym segmencie, którą stanowił "Puls Medycyny" -  niezależna gazeta o charakterze informacyjnym dla lekarzy i menedżerów służby zdrowia wraz z serwisem Pulsmedycyny.pl oraz "Puls Farmacji". Bonnier posiada w Polsce także spółkę Prawomaniacy, która jest liderem rynku profesjonalnych testów online dla innych grup zawodowych – prawników, rzeczoznawców majątkowych, architektów, księgowych, maklerów giełdowych i biegłych rewidentów.

- Zakup Grupy Rx jest kolejnym krokiem w budowaniu silnej pozycji grupy wydawniczej Bonnier w Polsce opartym na mediach cyfrowych adresowanych do atrakcyjnych reklamowo grup docelowych – mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

- Dzięki nowym możliwościom, jakie się teraz przed nami otwierają, będziemy mogli znacząco przyspieszyć wdrażanie nowych projektów  – mówi Artur Cichoń, twórca i prezes Grupy Rx.

Bonnier jest obecny w Polsce od 1997 r. Wydaje dziennik gospodarczy "Puls Biznesu”, prasę medyczną. Jest też  właścicielem serwisów Bankier.pl, Pb.pl, ArsLege.pl, PRNews.pl, PIT.pl, MamBiznes.pl, Zgarnijpremie.pl, sieci afiliacyjnej System Partnerski i platformy analitycznej SpotData. Koncern jest w całości kontrolowany przez rodzinę Bonnierów od ponad 200 lat.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.