Piotr Piętka zostanie CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Tomasz Pawlikowski, który jako co-CEO zarządzał grupą w Polsce wspólnie z Piotrem Piętką, odchodzi z firmy. Jego stanowisko nie zostanie obsadzone.

Jak deklaruje grupa, utworzenie nowego regionu w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Ukraina i kraje bałtyckie) oraz powierzenie Piotrowi Piętce funkcji CEO w tym regionie, to kontynuacja działań Publicis Groupe w modelu Power of One w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy rynkami i zespołami, by jeszcze lepiej integrować wiedzę, kompetencje i talenty wokół potrzeb biznesowych klientów.

– Piotr Piętka ma ponad 20-letnie, udokumentowane sukcesami doświadczenie w Publicis Groupe. Dzięki jasnej wizji, koncentracji na transformacji biznesowej i budowaniu pozytywnych doświadczeń ludzi z markami jego dotychczasowe działania przynosiły wymierną wartość klientom naszych agencji – twierdzi Tomas Lauko kierujący Publicis Groupe w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Lauko nie ma wątpliwości, że obsadzenie Piotra Piętki w roli lidera Publicis Groupe nowego regionu zaowocuje przyspieszeniem wdrażania modelu Power of One oraz jeszcze większą integracją kluczowych kompetencji i tworzeniem większej dostępności do strategicznych zasobów grupy.

Piotr Piętka na nowym stanowisku będzie raportował bezpośrednio do Tomasa Lauko.

Tomasz Pawlikowski był związany z Publicis Groupe w Polsce od początku lat 90. Pracował w strukturach krajowych i regionalnych. W 2018 r. był odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce eCommerce Content Center of Excellence, które jest dzisiaj integralną częścią globalnej oferty Publicis Commerce. Pawlikowski nie ujawnił swoich planów zawodowych. – Pozostanę wierny swojemu rodowodowi psychologicznemu i coachingowemu. Zaczynam moją drogę jeszcze raz – zadeklarował.

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.