"Planeta doskonała" - ocena spotu Digital Kingdom dla BBC Studios [wideo]

Oceniają: Emilia Czerwiec, creative lead w agencji Ancymony (dawniej Schulz Brand Friendly) i Marcin Nurkiewicz, senior copywriter w BeDigital.

Agencja: Digital Kingdom
Klient: BBC Studios
Montaż: Digital Kingdom
Zakup mediów: Digital Kingdom
 
Emilia Czerwiec, creative lead w agencji Ancymony (dawniej Schulz Brand Friendly)
 
"Kolorowy wiatr" rozbrzmiał raz jeszcze w nowej, zupełnie świeżej aranżacji Smolika. Ekologiczny manifest z bajki, którą wielu z nas kochało, będąc dziećmi, jak słusznie zauważyli autorzy komunikacji BBC Earth na Facebooku, dziś nabiera zupełnie nowego znaczenia. Po sukcesie produkcji Netfliksa z legendarnym narratorem Davidem Attenboroughem wielu młodych ludzi chętnie włączy nowy serial BBC Earth „Planeta doskonała”. Ale walka o widza może toczyć się także w sieci. Na pewno poszukiwanie nowych widzów i poszerzanie kanału dotarcia do potencjalnego odbiorcy poprzez promocję w internecie to dobre posunięcie. Dla wielu dziś już dorosłych ludzi „piosenka z Pocahontas” ma status wręcz kultowej. Po 26 latach od premiery i w obliczu ekologicznej katastrofy porusza nas jeszcze bardziej i nabiera głębszego sensu. Nowa interpretacja była niezbędna – nie da się ukryć, że ostatnia działalność Edyty Górniak i jej publiczne wypowiedzi sprawiają, że chociaż na pewno jest jednym z najpiękniejszych głosów, to nie jest to głos rozsądku. Krzysztof Zalewski poradził sobie z utworem świetnie i tchnął w niego nowe życie, a w połączeniu z zachwycającymi ujęciami natury – aż chce się słuchać i oglądać. W efekcie taką grą na emocjach może wygrać internety!
 
Marcin Nurkiewicz, senior copywriter w BeDigital
 
Co łączy Pocahontas, Krzysztofa Zalewskiego i Smolika? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w spocie promującym nową serię BBC Earth pt. „Planeta doskonała”.
 
Rok 2020 pokazał, jak wielki jest nasz wpływ na naturę, ale również to, jak bardzo jej potrzebujemy. Ta świadomość jest esencją filmu promującego serię „Planeta doskonała”. Spot składa się z serii ujęć, zrealizowanych przez ekipę Sir Davida Attenborough, które przedstawiają zarówno twórcze, jak i niszczycielskie moce natury. Znaczenie zapowiadanej produkcji pogłębia piosenka z filmu „Pocahontas”, która wskazuje rolę, jaką może odgrywać człowiek w dążeniu do utrzymania lub zburzenia równowagi na świecie. Koncepcja spotu jest prosta i opiera się na połączeniu pięknych zdjęć ze znaną piosenką. Jednak to jest właśnie ten przypadek, gdzie nie należy przekombinować – zdjęcia bronią się same, a ścieżka dźwiękowa porusza odbiorców, zwłaszcza tych, którzy wychowali się na słynnej produkcji Disneya. Zauważmy, że to właśnie oni podejmują dziś decyzje mające wpływ na naszą planetę. Nowa wersja piosenki „Kolory wiatru” została wykonana przez Smolika i Krzysztofa Zalewskiego w sposób nowoczesny, ale zachowujący siłę oryginału. To bardzo dobry ruch, ponieważ odbiorcy otrzymują nie tylko sentyment, ale również coś świeżego i zgodnego z duchem czasu. W efekcie powstał może odrobinę przydługi, ale sugestywny spot, który przemawia, zachęcając nie tylko do obejrzenia nowej serii BBC Earth, ale również przypomnienia sobie, czego nauczyliśmy się od Pocahontas.
Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.