5 milionów osób obejrzało Galę Bestsellerów Empiku

Transmisja wydarzenia w TVN przyciągnęła 3,85 mln widzów, a w mediach społecznościowych - 1,16 mln.

Podczas Gali Bestsellerów Empiku 2020, która odbyła się 9 lutego 2021 r., Katarzyna Grochola, Mela Koteluk i Maria Sadowska wręczyły statuetki twórcom najpopularniejszych i najchętniej wybieranych w ubiegłym roku książek, płyt i filmów. Wydarzenie przyciągnęło o 58% większą widownię niż rok wcześniej - łącznie 5 mln widzów w telewizji i mediach społecznościowych (głównie YouTube). Jeszcze bardziej wzrosło zaangażowanie uczestników - łączna liczba wszystkich reakcji wyniosła 14 tysięcy, czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Sama transmisja Gali miała na kanale YouTube Empiku prawie 50 tys. wyświetleń. Większą liczbę odsłon osiągnęły wideoklipy z występów podczas gali, w tym najwięcej utwór Kwiatu Jabłoni, IGO i Vito Bambino „Wzięli zamknęli mi klub” (dotychczas ponad 264 tys.).

"Królowa dram" w wykonaniu Sanah i IGO miała 134 tys. wyświetleń, a "Zapytaj mnie czy cię kocham" (Margaret i Tomasz Organek), a "Świt" (Daria Zawiałow, Król, IGO) - po 57 tys. Podczas gali wystąpili także: Katarzyna Nosowska, PRO8L3M i Martyna Jakubowicz.

Wśród laureatów nagród Bestsellery Empiku (decydują o nich wyniki sprzedażowe) znaleźli się m.in. Sanah, PRO8L3M, Quebonafide, (muzyka), pisarz Zygmunt Miłoszewski (za powieść "Kwestia ceny", Wydawnictwo WAB), znana dotychczas z dokonań muzycznych Katarzyna Nosowska (za książkę "Powrót z Bambuko" wydaną przez Wielką Literę) i reżyser Jan Komasa (za film "Boże ciało"). Po raz drugi jury wręczyło także nagrodę Odkrycia Empiku dla "młodych, zdolnych twórców o nieszablonowych wizjach i dużej wrażliwości". Otrzymali je: Igor Jarkek (literatura), OKI (muzyka) i Magnus von Horn (film). Wydarzeniem Roku 2020 ogłoszona została akcja #Hot16Challenge2 zainaugurowana przez Solara.

Paweł Piasecki 648 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.