Akardo: crowdfunding na sfinansowanie ekspansji zagranicznej

Akardo SA - e-commerce z rzemieślniczym obuwiem - zapowiada rozpoczęcie działalności w Czechach i na Słowacji oraz uruchomienie międzynarodowej marki premium - Haka Shoes.

W celu sfinansowania ekspansji zagranicznej e-sklep Akardo promujący się hasłami "porządne buty robione w Polsce" i "porządne buty nie muszą kosztować fortuny" chce na przełomie marca i kwietnia drugi raz pozyskać finansowanie w ramach crowdfundingu udziałowego w kampanii promowanej przez Crowdway. Pierwsza emisja miała miejsce w 2020 r. i przyniosła spółce 1 mln zł. Obecnie Akardo celuje w emisję o wartości 1,68 mln złotych. Spółka panuje też debiut giełdowy na NewConnect, ale  najwcześniej w 2023 roku.

Jak mówi Adam Kubarski, prezes Akardo SA (na zdjęciu), e-sklep odnotowuje wzrost liczby zamówień nieprzerwanie od 2013 roku, przy czym 22% klientów dokonało przynajmniej drugiego zakupu, a blisko 8% skorzystało z oferty sklepu minimum 3 razy. - Obecnie finalizujemy prace nad nową marką obuwia premium, która dostępna w sprzedaży będzie w II kwartale 2021 r.. Haka Shoes to produkt od początku zaprojektowany z myślą o kliencie międzynarodowym. Docelowo e-sklep będzie działał globalnie. Ponadto po przejściu na nową platformę e-commerce w III kwartale br. buty pod marką Akardo będzie można kupić w Czechach, a pod koniec roku również na Słowacji – mówi Kubarski.

W 2020 r. wartość zamówień złożonych w e-sklepie Akardo wyniosła ponad 4,4 mln zł (wzrost rok do roku o 29%). Średnia wartość zamówienia brutto to 326 zł.

Akardo z siedzibą w Wadowicach oferuje wyłącznie buty ze skóry naturanej, ręcznie wykonywane przez polskich rzemieślników. Dostępne są tylko w sprzedaży online.

Paweł Piasecki 609 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.