Barack Obama i Bruce Springsteen mają podcast w Spotify [wideo]

Na platformie można już wysłuchać dwóch odcinków podcastu "Renegades: Born in the USA".

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i piosenkarz Bruce Springsteen uruchomili wspólny podcast "Renegades: Born in the USA", w którym rozmawiają o swoich biografiach, muzyce i miłości do ojczystego kraju - pomimo wszelkich przeciwności. W pierwszym z dwóch udostępnionych 22 lutego br. odcinków bohaterowie podcastu mówią o tym, jak się spotkali w 2008 r. i zaprzyjaźnili, w drugim przechodzą do poważniejszej kwestii rasizmu i osobistych, trudnych doświadczeń w tym obszarze. Pierwsze dwa odcinki z ośmioodcinkowego sezonu są dostępne zarówno dla abonentów płatnej, jak i darmowej wersji Spotify.

Podcast został wyprodukowany przez Higher Ground (firmę producencką założoną przez Baracka i Michelle Obama w 2018 r.) we współpracy z Dustlight Productions (firmę specjalizującą się w projektach audio). Dollar Shave Club i Comcast są sponsorami pierwszego sezonu w Stanach Zjednoczonych.

Higher Gound podpisał umowę ze Spotify na produkcję podcastów dla platformy w czerwcu 2019 r. Firma współpracuje także z Netfliksem, produkując dla tej platformy filmy dokumentalne.

Paweł Piasecki 609 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.