Pyszne.pl Awards po raz szósty

Ranking został opracowany na podstawie popularności lokali i ocen wystawianych przez klientów.

W rankingu Pyszne.pl za 2020 rok za najlepszą restaurację w kraju, którą pokonała 9,5 tys. konkurentów, uznano lokal Ramzes I z Wrocławia. Najlepszą nową restauracją w serwisie okazała się Vi Thai w Poznaniu (lokal z kuchnią azjatycką), a najlepszą siecią restauracji Maxi Pizza - sieć pizzerii, którą można znaleźć w 13 polskich miastach. W nowej kategorii "Wybór klientów" nagrodzono najlepszą restaurację wege (Ibo Falafel z Wrocławia) i najbardziej rewolucyjną restaurację (Afera Pizzera w Skrzeszewie). W kategorii Styl kuchni wyróżniono najlepszy lokal z burgerami (o dziwo nie ma burgerów w nazwie - jest Pizza King ze Szczecina), najlepszą restaurację sushi (Sushi World z Warszawy), azjatycką (Bar Phuong Dong z Łodzi), włoską (Star Pizza z Poznania) i z kuchnią polską (Jadalnia z Wrocławia). Są to w większości lokale nastawione na klienta, który "nie chce przepłacać" - na polskim rynku dostaw jedzenia online dominują zamówienia o niskiej wartości.

Zwycięzcy w rankingu Pyszne.pl zostali wybrani w oparciu o wyniki zebrane jeszcze w 2020 roku, głównie oceny wystawione przez użytkowników serwisu oraz ilość zamówień.

Pełna lista laureatów (w tym najlepsze restauracje w poszczególnych województwach, a także top 5 lokali w każdej z kategorii) dostępna jest na Pyszne.pl Awards 2020

Pyszne.pl, największy serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce, należy do globalnej firmy Just Eat Takeaway.

Paweł Piasecki 947 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.