Amazon.pl wystartował

Długo wyczekiwany debiut pełnej polskiej wersji największego sklepu internetowego na świecie stał się faktem.

Od 2 marca polscy konsumenci mogą kupować na Amazon.pl, wybierając spośród ok. 100 milionów produktów dostępnych globalnie w ponad 30 kategoriach. Zainteresować ich mogą m.in. nowe, międzynarodowe wersje inteligentnych głośników Echo i Echo Dot oraz czytnik e-książek Kindle Paperwhite. Darmowa dostawa dostępna jest dla zamówień na kwotę powyżej 100 zł, sprzedawanych i wysyłanych przez Amazon. Dostępne są płatności za pomocą kart Visa, Mastercard oraz za pośrednictwem usług Przelewy24 i Blik.

- Od dawna przepowiadano, że trzeci największy amerykański inwestor w Polsce, zatrudniający w naszym kraju 18 tysięcy pracowników, w końcu wykona ważny ruch w celu oficjalnego otwarcia się na nasz rynek. Co prawda już od kilku lat polski konsument mógł relatywnie wygodnie kupować w spolszczonym Amazon.de, ale uruchomienie polskiej wersji to istotny krok w kierunku przyciągnięcia do platformy także polskich e-sprzedawców - komentuje Robert Stolarczyk, prezes zarządu PromoTraffic, agencji digitalowej wspierającej polski e-commerce w sprzedaży na rynkach zagranicznych.

- Klientów będzie ciężko przekonać unikalną ofertą, bo w sytuacji, gdy mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych, Allegro, AliExpress i inne marketplace, czyli powszechny dostępu do produktów, trudno zaproponować coś, czego nie ma już ktoś z konkurencji. Jeff Bezos przed erą potęgi Amazona mawiał, że jego firma zawsze będzie koncentrować się na kliencie. To w e-commerce przekłada się na czas dostawy i obsługę klienta. To głównie tym może do siebie przekonać polskich klientów Amazon. Jednak poprzeczka poziomu obsługi klienta w rodzimym e-commerce zawieszona już jest bardzo wysoko - uważa Marcin Rutkowski, brand operations manager merce.com, platformy dla e-biznesów.

Paweł Piasecki 930 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.