Rusza kampania społeczno-edukacyjna #PracujzGłową

Poświęcona jest tematowi zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

Kampania jest jedną z odsłon projektu #NASZAwtymGŁOWA, którego główną misją jest edukacja pracowników i pracodawców w kontekście profilaktyki zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Badanie „Kondycja psychiczna pracowników” zrealizowane na zlecenie Instytutu LB Medical przez SW Research w październiku 2020 r. pokazało, że praca zawodowa lub atmosfera w pracy negatywnie wpływa na kondycję psychiczną 31% Polaków. Co więcej, prawie połowa badanych (49%) stwierdziła, że ich praca jest stresująca.

Organizatorami kampanii #PracujzGłową na rzecz zdrowia psychicznego w miejscu pracy są Instytut LB Medical wraz z Federacją Przedsiębiorców Polskich, a patronatem objęły ją Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Partnerami kampanii są Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii i SW Research Agencja Badań Rynku i Opinii.

Wszystkie działania w ramach kampanii są komunikowane w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) oraz na portalu o zdrowiu psychicznym www.naszawtymglowa.pl.

Warto wspomnieć, że priorytetowe potraktowanie zdrowia psychicznego w miejscu pracy było jednym z kluczowych tematów dyskusji podczas Forum Ekonomicznego w Davos 2021.

Paweł Piasecki 642 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.