Joanna Krawczyk z "Gazety Wyborczej" na czele sojuszu europejskich gazet

Jest pierwszą kobietą kierującą Leading European Newspaper Alliance. Zastąpiła Oliviera De Raeymaekera, CEO "Le Soir" (Belgia), który zakończył swoją dwuletnią kadencję,

Joanna Krawczyk z "Gazety Wyborczej" kieruje działaniami Leading European Newspaper Alliance (LENA), sojuszu największych europejskich gazet, którego członkiem polski dziennik jest od trzech lat. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku. Zastąpiła Oliviera De Raeymaekera, CEO "Le Soir" (Belgia), który zakończył dwuletnią kadencję.
 
Głównymi celami LENA, nad których realizacją będzie pracować nowa przewodnicząca, są: rozwój modeli biznesowych dla mediów w czasie kryzysu oraz łączenie pracy redakcyjnej nad ważnymi materiałami z całej Europy promowaniem wysokiej jakości dziennikarstwa. Treści gazet zrzeszonych w LENA docierają do 100 mln czytelników w Europie i na świecie, w sześciu językach.
 
Joanna Krawczyk pracuje w "Gazecie Wyborczej” od 2017 r. Obecnie jest szefową partnerstw dziennika, prezeską Fundacji Gazety Wyborczej i kieruje działaniami Grupy Filantropijnej Wyborczej. Od wielu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, medialnymi i instytucjami europejskimi.
 
Sojusz LENA powstał w marcu 2015 r. "Gazeta Wyborcza” jest pierwszą redakcja z Polski, która dołączyła do grona założycieli organizacji. W tym gronie znajdują się także dzienniki "Die Welt", "El País", "La Repubblica", "Le Figaro", "Le Soir", "Tages-Anzeiger" i "Tribune de Genève".
 
Zdjęcie Joanny Krawczyk - Zuza Krajewska.
Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.