Podcast "Mistrzowie Słowa" - premiera na Wyborcza.pl 6 marca

W pierwszym odcinku reportaż Grzegorza Szymanika "Imperium dusz, czyli jak zostałem spiskowcem" przeczyta Bartosz Bielenia.

W sobotę 6 marca na Wyborcza.pl pojawi się pierwszy odcinek nowego podcastu "Mistrzowie Słowa", w którym wybitne aktorki i wybitni aktorzy przeczytają najlepsze teksty dziennikarek i dziennikarzy "Gazety Wyborczej". Pierwszy odcinek (reportaż Grzegorza Szymanika "Imperium dusz, czyli jak zostałem spiskowcem" czytany przez Bartosza Bielenię, znanego m.in. z filmów "Boże Ciało" i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy") będzie dostępny ​dla wszystkich internautów. Kolejnych, publikowanych na www.wyborcza.pl/mistrzowieslowa, będą mogli wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu Klubowego Wyborcza.pl oraz subskrybenci TOK FM Premium.

"Przez dziesięć dni czerpałem informacje o świecie od nowych znajomych na Facebooku. Spiskowe opowieści wciągnęły mnie jak bagno. W końcu to covidianie (wierzący w wirusa), którzy noszą kagańce (czyli maseczki) i przyjmują śmiercionki (szczepionki), zaczęli wydawać mi się dziwni" - tak zaczyna się reportaż Grzegorza Szymanika. Czytający go Bartosz Bielenia za rolę Daniela w "Bożym Ciele" dostał m.in. Nagrodę Specjalną na festiwalu filmowym w Gdyni i Orła za najlepszą główną rolę męską. Zdobył też Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (dla młodych aktorów) oraz Wdechę w kategorii Człowiek roku. Bielenia otrzymał również tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiego kina (European Shooting Star 2020), a nagrodę wręczono mu w lutym br. podczas festiwalu filmowego w Berlinie.

"Mistrzowie słowa" to kolejny podcast tworzony przez redakcję "Gazety Wyborczej". Od końca 2019 r. na Wyborcza.pl - od poniedziałku do piątku rano - pojawia się podcast "8:10", w którym dziennikarze "Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach - https://wyborcza.pl/podcast. Wydawczynią obu podcastów - "Mistrzowie Słowa" i "8:10" jest Martyna Turska. Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu "Jutronauci", nowe odcinki "Radia Książki" Michała Nogasia i podcasty "Wysokich Obcasów".

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.