Andrzej Stankiewicz powraca z programem "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET"

Pozostanie jednocześnie publicystą i zastępcą redaktora naczelnego Onetu.

Po blisko pięciu latach na antenę Radia ZET powraca w nowej odsłonie niedzielny program publicystyczny "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET". Jego gospodarzem będzie jeden z czołowych obecnie polskich publicystów Andrzej Stankiewicz, wcześniej dziennikarz śledczy. Program skupi się na tematach społeczno-polityczny mijającego tygodnia.  Dziennikarz będzie prowadził program w Radiu ZET, pozostając jednocześnie publicystą i zastępcą redaktora naczelnego Onetu. - To dla mnie to ogromny zaszczyt poprowadzić program, tradycją sięgający czasów założyciela Radia Zet, Andrzeja Woyciechowskiego - deklaruje Stankiewicz.

Program będzie emitowany w każdą niedzielę po 9.00  i potrwa godzinę, bez przerw reklamowych. Będzie go można zobaczyć na żywo na głównej stronie portali Onet.pl i RadioZet.pl oraz na profilach Onetu i Radia ZET na Facebooku. 7. Dzień Tygodnia" był emitowany w Radiu ZET w latach 2001–2016. Został zastąpiony programem "Śniadanie w Radiu ZET" (2016–2017), który do końca 2017 roku powstawał we współpracy z Polsat News.

Andrzej Stankiewicz jest od lipca 2020 r. zastępcą redaktora naczelnego Onet.pl, sprawując nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracą dziennikarzy newsowych. Ponadto stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym". Przed dołączeniem do Onetu w 2016 r. przez 14 lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita", pracował także w „Newsweeku” oraz we „Wprost”. Trzykrotnie zdobył nagrodę Grand Press, ostatnio w 2018 r. w kategorii publicystyka za opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” artykuł „Państwo prywatnej zemsty”, a w kategorii news w tym samym roku za cykl "Afera taśmowa".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.