American Express Travel o trendach w podróżach w 2021 r.

Ludzie są bardzo stęsknieni za podróżami i gotowi wiele zrobić, by w końcu gdzieś pojechać, choć bezpieczeństwo pozostaje priorytetem - wynika z Global Travel Trends Report.

Badanie American Express Travel na temat postaw konsumentów wobec podróży w 2021 r. przeprowadzono w siedmiu krajach - Stanach Zjednoczonych, Australii, Indiach, Kanadzie, Meksyku, Japonii i Wielkiej Brytanii. "Global Travel Trends Report" potwierdza dużą tęsknotę za podróżowaniem i gotowość do planowania przyszłych podróży już teraz, a zarazem traktowanie bezpieczeństwa jako priorytetu i prywatności - obok spersonalizowanych doświadczeń i wysokiego standardu czystości - jako "nowego luksusu". Czterech na pięciu ankietowanych deklaruje chęć wyjazdu na wakacje poza sezonem, aby uniknąć tłoku. 

- Ludzie tęsknią za podróżowaniem do tego stopnia, że 76% ankietowanych tworzy już teraz listy życzeń dotyczących przyszłych podróży - powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel. 56% respondentów jest skłonnych zarezerwować wyjazd już teraz, nawet jeśli w przyszłości będą musieli z niego zrezygnować. Dwóch na trzech ankietowanych planuje jednak podróżować dopiero wtedy, gdy wraz z rodzinami otrzymają szczepionkę przeciwko COVID-19.  75% badanych uważa, ze gwarancja najwyższego poziom prywatności to kluczowy wyznacznik luksusu w podróży. Jak w wielu badaniach, ważną dla konsumentów kwestią okazuje się zrównoważony rozwój - 68% respondentów deklaruje, że zwraca uwagę na to, które marki turystyczne są przyjazne dla środowiska.

Obiecującą prognozą dla branży turystycznej może być to, że zdecydowana większość (78%) respondentów deklaruje chęć odbycia podróży w 2021 roku, aby odreagować stres związany z rokiem 2020. 61% planuje wydać na podróż w br. więcej niż zazwyczaj. Z kolei jedna na trzy osoby zamierza częściej korzystać z punktów w programach lojalnościowych lub bonów podróżnych, aby opłacić całość lub część podróży. Co ciekawe, dwie na trzy ankietowane osoby (najwięcej w pokoleniu X - 66%) deklarują, że zrezygnowałyby na miesiąc z mediów społecznościowych, aby móc gdzieś pojechać.

Ankieta online została przeprowadzona przez Morning Consult w dniach 15-24 stycznia 2021 r. na ogólnokrajowej próbie 1000 podróżnych w Australii, Kanadzie, Indiach, Japonii, Meksyku, Wielkiej Brytanii i 2000 w Stanach Zjednoczonych.

American Express Travel (część organizacji płatniczej American Express) prowadzi stronę internetową do rezerwacji lotów, hoteli, wynajmu samochodów i pakietów wakacyjnych  z dodatkowymi korzyściami dla posiadaczy kart Amex i specjalnymi ofertami na loty Delta Airlines.

Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.