Mediacap SA przejmuje całość udziałów Scholz & Friends Warszawa

Za 25% kapitału spółki zapłaci 270 tys. euro.

Spółka zależna Mediacap SA – The Digitals sp. z o.o. nabyła od Scholz &  Friends Group GmbH 25 udziałów w kapitale zakładowym spółki Scholz & Friends Warszawa sp. z o.o., stanowiących 25% kapitału zakładowego spółki. Łączna cena za 25 udziałów wynosi 270 tys. euro.

Przejście własności udziałów nastąpi po zapłacie całej kwoty, czyli najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Zapłata nastąpi ze środków własnych The Digitals. Transakcja jest elementem strategii uproszczenia formalnej struktury kapitałowej Mediacap, mającego na celu poprawę wskaźnika zysku na akcję (EPS).

The Digitals posiadał dotąd 75 udziałów Scholz & Friends Warszawa, stanowiących 75% kapitału zakładowego. Po transakcji będzie właścicielem 100% udziałów spółki. O dokonaniu zapłaty i przejściu własności udziałów w Scholz & Friends Warszawa Mediacap poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

- Porządki w ramach Grupy WPP umożliwiły wykupienie całości udziałów w ramach Scholz & Friends. Transakcja jest dla nas bardzo korzystna, nie tylko z racji atrakcyjnej wyceny, ale przede wszystkim dlatego, że pozwoli na pełniejszą integrację w ramach Grupy S/F do której należą też The Digitals, EmLab i Booost. Umożliwi ona też zupełnie nowe obszary synergii z biznesem influencermarketingowym LTTM, naszym największym źródłem przychodów. Oznacza to także, że całość zysku wypracowanego w Grupie S/F trafi do akcjonariuszy Mediacap SA, co jest korzystne pod kątem wartości zysku na akcje (EPS). Jestem przekonany, że zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą - komentuje Jacek Olechowski, prezes Mediacap SA (na zdjęciu powyżej).

Katarzyna Kacprzak 696 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.