InPost kupuje francuską firmę kurierską Mondial Relay

Wartość transakcji to 2,6 mld zł.

Firma kurierska InPost, znana u nas z sieci paczkomatów, za ok. 565 mln euro (ok. 2,6 mld zł) chce kupić francuską firmę kurierską Mondial Relay, specjalizującą się w dostawach dla e-commerce.

Mondial Relay, należąca do Grupy Otto, ma ok. 15,8 tys. punktów odbioru we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim (stan na luty 2021 r.). We Francji jest drugą pod względem wielkości siecią, obejmującą 11 tys. punktów oraz cztery centra dystrybucyjne. W 2020 r. obsłużyła 131 mln przesyłek – co czyni ją największym niezależnym graczem we Francji pod względem wolumenu. W ub.r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 437 mln euro (ok. 2 mld zł) oraz EBITDA na poziomie 60 mln euro (276 mln zł).

Dla porównania InPost obsłużył w ub.r. ok. 310 mln przesyłek, miał 2,5 mld zł przychodów i 990 mln zł EBITDA.

InPost zakłada, że zamknięcie transakcji nastąpi do końca czerwca br. (konieczne są m.in. zgody organów regulacyjnych).

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.