Amazon zadebiutuje na NewFronts

Dołączy do YouTube'a, Twittera, BBC News, Verizon Media i innych firm prezentujących się na wydarzeniu adresowanym do marek i agencji zainteresowanych reklamą w mediach cyfrowych.

Podczas NewFronts organizowanego przez Interactive Advertising Bureau (IAB) zaprezentują się w tym roku takie firmy technologiczne jak YouTube, Roku, Twitter, TikTok i Snap (właściciel Snapchata) oraz wydawcy, m.in. Condé Nast (m.in. "Glamour", "GQ", "Vogue", "New Yorker", "Vanity Fair" i "Wired"), BBC News, Vice Media Group ("Vice" i "i-D"), Verizon Media (właściciel m.in. AOL, Yahoo, TechCrunch i Huffington Post) oraz BuzzFeed. Oprócz Amazona debiutantami na NewFronts w br. będą m.in. A+E Networks (joint venture Hearst Communications i Walt Disney Co.) oraz producent telewizorów i soundbarów Vizio. Aktywna tylko na rynku amerykańskim platforma streamingowa Hulu nie bierze udziału w imprezie, wybierając w zamian prezentacje w ramach własnych wydarzeń koncernu Disney, do którego obecnie należy.

Wiosenne NewFronts są dla mediów cyfrowych odpowiednikiem tradycyjnych targów telewizyjnych, na których reklamodawcy tradycyjnie decydują o znacznej części wydatków reklamowych na dany rok. Podczas NewFronts wydawcy internetowi, platformy i inne firmy pokazują kupującym media swoje nowe programy, narzędzia i aktualne dane o widowni. Tegoroczne NewFronts odbędą się online od 3 do 6 maja.

Amazon miał zadebiutować na NewFronts w 2020 roku, ale wycofał się po wybuchu pandemii i przeniesieniu wydarzenia do internetu. W br. jednak zaakceptował juź format online. Według IAB ubiegłoroczne wydarzenie przyciągnęło ponad 14 tys. marek, agencji reklamowych i mediowych. W br. organizatorzy zapowiadają skupienie się na tym, jak zachowania konsumentów zmieniły się podczas pandemii i jak twórcy treści rozszerzyli ofertę we wszystkich formatach wideo.  

Paweł Piasecki 642 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.