Wiceprezes Google Dan Decasper szefem centrum inżynieryjnego Google Cloud w Warszawie

Do zespołu zarządzającego pracą biura dołączyli Joanna Obstój i Marcin Mierzejewski. Na kwiecień firma zapowiada otwarcie polskiego regionu Google Cloud.

Warszawskie biuro jest największym centrum rozwoju technologii chmurowych Google w Europie i odpowiada za rozwój narzędzi, z których korzystają globalni użytkownicy tych technologii, tacy jak Spotify, Snapchat czy Twitter, a które umożliwiają też działanie kluczowych produktów własnych Google (w tym wyszukiwarki, YouTube, Gmaila i zdjęć). Firma zapowiada dynamiczny wzrost zatrudnienia w centrum w Warszawie, w którym obecnie pracuje kilkaset osób. - Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud - mówi Dan Decasper. Firma ogłosiła też utworzenie zespołu ds. wdrażania technologii w biurze we Wrocławiu w ramach przygotowań do otwarcia polskiego regionu Google Cloud w kwietniu. Będzie to jedyna tego typu inwestycja, którą firma uruchomi w tym roku w Europie.

Dan Decasper dołączył do Google na stanowisko wiceprezesa (VP of Engineering and Site Lead). Jest doktorem nauk informatycznych renomowanej politechniki (ETH) w Zurychu i właścicielem 18 patentów. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze IT. Przez ostatnią dekadę był wiceprezesem amerykańskiej giełdowej spółki technologicznej Pure Storage, która opracowuje sprzęt i oprogramowanie do przechowywania danych all-flash. Odpowiadał wtedy m.in. za założenie i rozwój centrum firmy w Pradze. Wcześniej był współzałożycielem start-upu Cirtas Systems i kierował zespołami inżynierskimi w Citrix Systems. 

Do zespołu zarządzającego centrum technologii chmurowych Google w Warszawie dołącza także Joanna Obstój, która obejmie stanowisko dyrektor ds. inżynierii. Będzie liderką działu tworzącego interfejs użytkownika (UI) wiodących produktów Google Cloud, takich jak Google Kubernetes Engine i platforma Anthos. Ma wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym - przez ostatnie 14 lat pracowała w Goldman Sachs. Ukończyła informatykę na Politechnice Śląskiej.

Jednocześnie dyrektorem w warszawskim biurze inżynieryjnym Google został Marcin Mierzejewski, odpowiedzialny za obszar Cloud Networking. Będzie zarządzał zespołem zajmującym się budową globalnych usług i technologii sieciowych Google Cloud Platform. Poprzednio był dyrektorem oraz szefem krakowskiego biura inżynieryjnego amerykańskiej firmy OpenX. Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Fujitsu i Motoroli. Jest absolwentem automatyki i robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Paweł Piasecki 704 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.