Zespół Kolorowych Skarpetek - branża marketingowa wspiera osoby z zespołem Downa [wideo]

Koordynatorem akcji jest agencja Resolution.

Kilkadziesiąt firm z branży marketingu, mediów i komunikacji zaangażowało się pro bono w koordynowaną przez agencję Resolution kampanię Zespół Kolorowych Skarpetek, organizowaną 21 marca z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W ten dzień organizatorzy akcji zachęcają do założenia kolorowych skapetek nie do pary, zrobienia sobie zdjęcia i umieszczenia go w mediach społecznościowych jako symbolu wsparcia praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Proponowany jest jeden z tagów: #zespolkolorowychskarpetek, #zespolkolorowychskarpetek2021, #LotOfSocks, #SwiatowyDzienZespoluDowna oraz #ManyMornings.

Działania promujące akcję prowadzone są w internecie, w tym w serwisach informacyjnych, lifestyle’owych i parentingowych, w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku, Instagramie i YouTube, a także z wykorzystaniem narzędzi PR i influencer marketing. W ramach kampanii powstał promocyjny materiał wideo, którego koncepcję i scenariusz opracowała agencja Artegence.

Kampanię na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" prowadzi agencja Resolution. Akcję wspierają firmy z branży marketingu i komunikacji: Artegence, Flash Investment Group, Newspoint, Solski Communications, Tribal Media oraz Studio Tęcza. W nagłośnieniu akcji pomagają również czołowi wydawcy mediowi, w tym Facebook, Gazeta.pl i WP.pl. 

Sponsorem kampanii jest marka kolorowych skarpetek nie do pary Many Mornings. Z każdego zakupu skarpetek w dniu 21 marca firma przeznacza 21% przychodu na wsparcie Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”.

Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 r. W 2012 r. patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa - osoby z zespołem Downa w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek i stąd wziął się pomysł na wizualny symbol akcji, która ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.

Więcej informacji na stronie Zespół Kolorowych Skarpetek.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Maciej Florek 2380 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.