Flying Tiger Copenhagen dołącza do Too Good To Go

Sieć zdecydowała się włączyć do projektu niemarnowania żywności wszystkie 50 sklepów w Polsce.

Partnerstwo na pewno ułatwił fakt, że zarówno sieć sklepów Flying Tiger Copenhagen, jak i działająca w myśl filozofii zero waste aplikacja Too Good To Go wywodzą się z Danii. Sklepy Flying Tiger Copenhagen kojarzą się przede wszystkim z tanimi drobiazgami, ale oferują także przyprawy, przekąski słodkie i słone oraz napoje. Wcześniej w br. do grona partnerów aplikacji dołączyła sieć kawiarni Costa Coffee.

Too Good To Go łączy użytkowników z miejscami, które na koniec dnia mają nadwyżkową, niesprzedaną żywność. Działa od 2015 r., a w Polsce pojawiła się w lecie 2019 r. Współpracuje z sieciami sklepów (m.in. Carrefour, Auchan, stacje benzynowe BP), kawiarni (w tym Starbucks, Green Cafe Nero, Costa Coffee), lodziarni Grycan i piekarni Gorąco Polecam. Łączna liczba punktów detalicznych, w których można odebrać zamówione przez aplikację paczki z "uratowanym jedzeniem", przekracza w Polsce 2,3 tys. Aplikację pobrało w naszym kraju ponad 685 tys. osób. 

Paweł Piasecki 818 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.