Euro 2024, 2028 i mundial 2026 w TVP

Publiczny nadawca wygrał przetarg UEFA.

Telewizja Polska wygrała przetarg europejskiej federacji piłkarskiej UEFA na wyłączne prawo do transmisji telewizyjnych finałów piłkarskich mistrzostw kontynentu Euro 2024 i Euro 2028 oraz mistrzostw świata w 2028 r. w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych, a także w trzech edycjach Ligi Narodów. TVP pokaże mecze w cyklach eliminacyjnych tych turniejów. Łącznie przez siedem lat TVP będzie transmitować 234 mecze europejskich reprezentacji, w tym 60 spotkań Polaków. W każdym z cykli kwalifikacyjnych (Euro 2024 i 2028, mistrzostwa świata 2026) TVP pokaże po 28 spotkań, w tym 14 meczów Polaków (10 meczów o punkty i cztery towarzyskie) oraz 14 najciekawszych spotkań europejskich reprezentacji (12 o punkty i dwa towarzyskie).

Wartości kontraktu nie ujawniono.

– To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Nowe podmioty bardzo agresywnie starają się przejąć kluczowe, z punktu widzenia polskiego kibica prawa, ale po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy poważnym, lojalnym i po prostu najlepszym partnerem dla takich podmiotów jak UEFA czy FIFA. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat, również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej – obiecuje Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Maciej Burlikowski 1530 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.