Tyskie w sportowym klimacie [wideo]

W tym roku nie tylko futbol, ale także siatkówka.

Kompania Piwowarska, największy w kraju producent piwa, swoją sztandarową markę Tyskie od lat wiąże ze sportem, szczególnie z piłką nożną. Robi to zwłaszcza w latach, w których wypadają duże imprezy typu mistrzostwa Europy lub świata (mundial). W tym roku nadarzy się taka okazja - odbędą się przełożone z ub.r. UEFA Euro 2020, czyli piłkarskie mistrzostwa kontynentu (11 czerwca – 11 lipca).

Jednak Kompania Piwowarska postanowiła, że oprócz piłki nożnej będzie reklamowała Tyskie także w kontekście piłki siatkowej. Producent piwa sponsoruje Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) i Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS). W br. odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które zostaną rozegrane w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii (1-19 września).

Działania reklamowe marki Tyskie są zaplanowane na cały rok, z uwzględnieniem harmonogramu najważniejszych imprez sportowych, w których biorą udział Polacy.

– Niewiele jednoczy dziś Polaków tak jak kibicowanie naszym – przekonuje Paweł Drubkowski, brand manager marki Tyskie.

Do reklamy producent zatrudnił popularnego komentatora sportowego Mateusza Borka i piłkarza ręcznego, byłego reprezentanta kraju, Karola Bieleckiego.

Tegoroczny spot reklamowy marki został wyreżyserowany przez Karolinę Lewicką i Tomasza Kapuścińskiego. Produkcją zajął się dom produkcyjny Dynamo, udźwiękowieniem studio Juice, postprodukcją studio Televisor, a nadzór nad całością sprawowała agencja Bardzo. Za działania marketingowe Tyskiego w internecie odpowiada agencja Gong, a za planowanie i zakup mediów dom mediowy Zenith. Działania PR prowadzi agencja Huta 19 im. Joachima Fersengelda.

Maciej Burlikowski 1722 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.