Bankowość Millennium na smartfonach Huawei bez Google

Czwarty krajowy bank udostępnia wersję swojej aplikacji specjalnie na telefony chińskiego producenta.

Bank Millennium jest czwartym krajowym bankiem po PKO BP (IKO), mBanku i Getin Banku, który udostępnił swoją aplikację bankowości mobilnej na smartfony chińskiej firmy Huawei bez wsparcia systemu Google.

Przypomnijmy, że od 2019 r., z powodu wpisania przez amerykańskie władze Huawei na tzw. czarną listę chińskich przedsiębiorstw, na smartfonach tej firmy nie są dostępne niektóre aplikacje systemu Google. Było to komplikacją właśnie m.in. w dziedzinie bankowości mobilnej, dlatego Huawei przekonał banki, by stworzyły wersje swoich aplikacji współpracujące z jego autorskim systemem Huawei Mobile System (HMS). Huawei chwali się, że w jego własnym sklepie z aplikacjami na smartfony AppGallery jest już ich 8 tys. po polsku.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.