Natalia Stroe pokieruje Coca-Cola Poland Services w Polsce i krajach bałtyckich

Nowa dyrektor generalna od 17 lat pracuje w koncernie Coca-Cola.

Natalia Stroe od kwietnia będzie nową dyrektor generalną dla Polski i krajów bałtyckich w Coca-Cola Poland Services. W spółkach systemu Coca-Cola pracuje od 17 lat, Od lutego 2019 r. była dyrektor generalną w Czechach i Słowacji, a wcześniej przez dwa lata w Bułgarii. Zajmowała też stanowiska kierownicze w marketingu i sprzedaży w Rumunii, Bułgarii i Mołdawii. Zanim dołączyła do amerykańskiego koncernu napojowego przez 6 i pół roku pracowała jako brand manager w Japan Tobacco International (marki Winston i Camel). Pochodzi z Rumunii, jest absolwentką Academia de Studii Economice w Bukareszcie.

System firm Coca‑Cola w Polsce - analogicznie do wielu innych rynków - składa się z dwóch spółek: Coca‑Cola Poland Services oraz Coca‑Cola HBC Polska. Odpowiadająca m.in za marketing Coca‑Cola Poland Services jest spółką zależną The Coca‑Cola Company, natomiast Coca‑Cola HBC Polska to oddział Coca‑Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą i dystrybutorem napojów The Coca‑Cola Company. Od 2012 r. dwie firmy zainwestowały w Polsce łącznie 728 mln zł.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.