Karolina Kuklińska-Kosowicz prezesem Yope

Firmę prowadzi od 2014 r. z mężem - Pawłem Kosowiczem.

Karolina Kuklińska-Kosowicz objęła stanowisko prezesa zarządu firmy kosmetycznej Yope, którą od 2014 r. prowadzi z mężem Pawłem Kosowiczem. Jako współwłaścicielka od początku odpowiada za koncept marki. Zmiana na stanowisku prezesa zarządu firmy to krok w kierunku nowych wyzwań, jakie stawia sobie Yope na nadchodzące lata, a także symbol współcześnie zmieniających się realiów biznesowych.

- W najbliższym czasie pokażemy nową twarz Yope, wchodząc do nowych kategorii i oferując produkty, których dotychczas nie było w naszym portfolio. Wierzę, że nasze nowe pomysły pozwolą nam utrzymać kilkudziesięcioprocentową dynamikę wzrostu rok do roku, która towarzyszy nam od początku działania Yope. W ubiegłym roku byliśmy najszybciej rosnącą marką w Polsce w 3 spośród 5 kategorii kosmetycznych, w których oferujemy nasze produkty. W tym roku czas na nowe, jeszcze bardziej ambitne wyzwania – mówi Karolina Kuklińska-Kosowicz

Yope to naturalne kosmetyki i środki czystości. Jako pierwsza polska marka kosmetyczna wprowadziła koncept tzw. refilli, czyli opcji ponownego napełniania opakowań. Opakowania produktów są wyprodukowane z plastiku z recyklingu albo z tzw. bioplastiku. Firma zachęca konsumentów do ich zwrotu bezpośrednio do recyklera, oferując bonus w postaci pełnowartościowych produktów. Jej produkty są dostępne w 20 krajach Europy. W Azji firmowe butiki marki otwarto m.in. w Nagasaki oraz Hongkongu, a od lutego br. roku działają oficjalne sklepy Yope na platformach Amazon w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

 Przeczytaj też rozmowę z Andrzejem Mytychem, dyrektorem marketingu Yope.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.