LG kończy produkcję smartfonów

Koreańczycy nie sprostali konkurencji.

Koreański koncern LG Electronics ogłosił, że zamknie swój biznes produkcji smartfonów. Jeszcze 10 lat temu LG było trzecim globalnie producentem telefonów komórkowych z udziałami 8-9% na świecie. To były czasy, gdy wciąż jeszcze królowała Nokia. Po tym przyszła jednak smartfonowa rewolucja, a w ostatnich latach globalna ekspansja chińskich producentów telefonów. LG nie podołało tej konkurencji.

Oświadczenie koncernu LG o wyjściu z rynku smartfonów wskazuje, że koncern zamierza skupić siły na "przyszłościowych" sektorach, takich jak np.: komponenty do samochodów elektrycznych, urządzenia do inteligentnych domów (smart home), robotyka, zastosowania sztucznej inteligencji oraz rozwiązania dla firm (B2B).

Dział smartfonów LG ma zostać definitywnie zamknięty do końca lipca br.

Maciej Burlikowski 1530 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.