Grupa LOTOS wspiera polski sport

LOTOS od lat jest mecenasem polskiego sportu. Logo spółki widnieje na koszulkach zawodników reprezentujących tak popularne dyscypliny jak piłka nożna i skoki narciarskie. Ma to ogromny wpływ na postrzeganie LOTOSU jako firmy zaangażowanej społecznie i promocję marki oraz na rozwój sportu w Polsce.

Naj nie bierze się znikąd” – to nie tylko hasło reklamowe Grupy LOTOS. To przede wszystkim postawa życiowa pokazująca, że sukces osiąga się nie tylko dzięki pasji, ale także poprzez pracę i poświęcenie. Tą ideą LOTOS kieruje się nie tylko w swojej podstawowej działalności, jaką jest przerób ropy naftowej i sprzedaż paliw, ale także angażując się we wsparcie polskiego sportu. To na ten cel koncern przeznacza większość nakładów na sponsoring. Szczególne miejsce w polityce sponsoringowej gdańskiej spółki zajmują najbardziej popularne dyscypliny w naszym kraju – skoki narciarskie i piłka nożna.

SPORTY NARODOWE POLAKÓW

Grupa LOTOS od wielu lat jest Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Obecna umowa sponsorska dotycząca piłki nożnej obowiązuje do 2022 r. Oznacza to, że gdański koncern – w zależności od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na świecie − będzie razem z Biało-Czerwonymi podczas przełożonych Mistrzostw Europy czy w trakcie rywalizacji w Lidze Narodów, a także w drodze do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Ponadto Grupa LOTOS jest także sponsorem Kobiecej Reprezentacji Polski oraz Reprezentacji Polski Mężczyzn U-21. Spółka ma też niemały udział w sukcesach polskich sportowców w dyscyplinach zimowych. LOTOS jest Generalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa oraz Sponsorem Głównym konkursów Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Dotychczasowe 18-letnie wsparcie zaowocowało już m.in. 11 medalami olimpijskimi oraz 21 medalami Mistrzostw Świata. Do tego należy dodać 7 Kryształowych Kul za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich i biegach narciarskich czy 23 medale Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym.

SZUKANIE SPORTOWYCH TALENTÓW

LOTOS swojego zaangażowania we wsparcie polskiego sportu nie ogranicza jednak do sponsoringu dyscyplin uprawianych przez zawodowców, których tak chętnie oglądają kibice. Gdański koncern dużą wagę przykłada do rozwoju programów szkoleniowych dla młodzieży i pielęgnowania pasji sportowych u najmłodszych. To w nich właśnie upatruje następców aktualnych mistrzów. Spółka jest współautorem programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, którego adresatami są chłopcy i dziewczęta pragnący rozwijać piłkarską karierę. Obecnie działa już niemal 20 ośrodków w 6 województwach (pomorskim, warmińsko- -mazurskim, podlaskim, zachodniopomorskim, śląskim oraz podkarpackim), gdzie pod okiem ponad 120 profesjonalnych trenerów kształci się ponad 3,5 tys. młodych piłkarzy. Do ubiegłego roku w ramach programu tylko w Gdańsku działał klub dla dziewcząt, które chciały rozwijać swoje piłkarskie talenty. Zawodniczki AP LOTOS Gdańsk wywalczyły nawet awans do Ekstraligi kobiet, co jest dowodem na to, że kobieca piłka nożna rośnie w siłę. W 2020 roku na mapie programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” pojawił się kolejny damski ośrodek – Ladies Football Academy Szczecin. Grupa LOTOS angażuje się także w inicjatywy, które otwierają świat profesjonalnego narciarstwa przed młodym pokoleniem. Od lat dobre opinie zbiera Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, w który od samego początku zaangażowane są najważniejsze polskie kluby z sekcją skoków narciarskich. W ramach tego programu od 2005 r. rozgrywany jest LOTOS Cup – cykl zawodów poświęcony młodym skoczkom. Turniej pozwala początkującym skoczkom oswoić się z emocjami wielkich zawodów, zarówno z euforią zwycięstwa, goryczą porażki, jak i napięciem rywalizacji. Po zakończeniu każdego cyklu LOTOS Cup najlepsi młodzi skoczkowie mogą liczyć na stypendia i nagrody w postaci profesjonalnego wyposażenia.

Fot. PZPN

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.