Zmiany w zespole komunikacji korporacyjnej Agory

Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory, awansowała na zastępcę dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki. Nowe zadanie wyznaczono Annie Fidos, do zespołu po dłuższej nieobecności dołączyła Paulina Rydzek, a nową osobą w dziale komunikacji jest Bożena Josypenko.

Od kwietnia br. Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory, jest jednocześnie zastępcą dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki. Dyrektorem komunikacji Agory pozostaje Nina Graboś, która od listopada 2020 r. jest szefową zespołu ds. PR i relacji inwestorskich oraz szefową biura zarządu Agory. Od lutego br. Anna Fidos jako specjalista w zespole komunikacji odpowiada za projekty z obszaru PR i CSR. Do działu komunikacji korporacyjnej dołączyła Bożena Josypenko, a w lutym powróciła po dłuższej nieobecności Paulina Rydzek. 

Agata Staniszewska jako zastępca dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki będzie wspierać Ninę Graboś, głównie w obszarze PR, w zarządzaniu działaniami PR i w realizacji strategicznych projektów w Grupie. Jednocześnie dalej będzie prowadzić projekty z zakresu PR korporacyjnego i finansowego, relacji z mediami i kreowania wizerunku publicznego Agory. W codziennych działaniach zajmie się też m.in. wsparciem PR dla projektów cyfryzacyjnych Grupy Agora i działań Grupy Radiowej Agory, a także doradztwem PR dla podmiotów w grupie kapitałowej Agory. W spółce pracuje od 14 lat, a od 2015 r. pełni rolę rzecznika prasowego Agory. Wcześniej zajmowała się prowadzeniem działań PR i CSR w Instytucie Monitorowania Mediów oraz agencji Pegasus PR.
 
Dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej Agory od 2014 r. jest Nina Graboś, która nadzoruje obszar relacji inwestorskich i PR oraz biura prasowego spółki. Od listopada ub.r. jednocześnie kieruje też biurem zarządu Agory. 
W Agorze pracuje od 2005 r. W lutym 2009 r. została szefową działu relacji inwestorskich. Poprzednio była sekretarzem spółki w dziale prawnym, a także zastępcą dyrektora pionu projekty specjalne, gdzie odpowiadała za sprzedaż i dystrybucję wydawnictw Agory. Wcześniej pracowała w dziale prawnym TU Allianz Życie Polska oraz w ABN AMRO Corporate Finance Polska.
 
Anna Fidos, pracująca w zespole komunikacji korporacyjnej Agory od 2019 r., od lutego br. zajmuje się nie tylko projektami z obszaru PR, ale też CSR. Jako specjalista ds. komunikacji i CSR opiekuje się m.in. kwestią prezentowania przez spółkę danych niefinansowych, realizacją strategii CSR Agory oraz komunikacją, w szczególności projektów społecznych i środowiskowych mediów i marek z Grupy Agora. Wcześniej zajmowała się m.in. działaniami PR projektów wydawniczych w agencji Business & Culture.
 
W styczniu 2021 r. do działu komunikacji korporacyjnej Agory dołączyła Bożena Josypenko. W roli specjalisty ds. komunikacji zajmuje się m.in. wsparciem zespołu w obszarach PR i IR, a także działaniami CSR Agory i ich raportowaniem. Anna Fidos i Bożena Josypenko wspólnie przygotowały opublikowany w marcu br. "Raport odpowiedzialności za rok 2020 Grupy Agora oraz spółki Agora SA".
Wcześniej przez ponad 12 lat Bożena Josypenko związana była z Bankiem Pekao SA, gdzie zajmowała się projektami z obszaru badań, komunikacji, CSR, wydarzeń korporacyjnych.
 
W zespole komunikacji Agory pracuje też Paulina Rydzek, która powróciła do działu po dłuższej nieobecności. Na stanowisku specjalisty ds. komunikacji zajmuje się realizacją działań PR dla mediów i marek z Grupy Agora. Jest związana ze spółką od 2018 r. Wcześniej była specjalistą ds. PR i komunikacji B2B w Stopklatce TV (Stopklatka SA), pracowała też m.in. w Polskim Instytucie Badań i Innowacji oraz agencji PR Futurama Communication Intelligence.
Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.