Co dalej z Citi Handlowym?

Amerykańska Citigroup częściowo wycofuje się z Polski. Co dalej z Bankiem Handlowym?

Amerykańska grupa bankowa Citigroup zapowiedziała, że zamierza się wycofać z bankowości konsumenckiej w kilkunastu krajach, m.in. w Polsce (oprócz tego w: Australii, Chinach, Indiach, Indonezji, Malezji, Filipinach, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie, Bahrajnie i Rosji).

Citigroup od 20 lat jest właścicielem Banku Handlowego w Warszawie, działającego pod marką Citi Handlowy, dziesiątego banku w kraju pod względem wielkości (61 mld zł aktywów na koniec ub.r.).

Zarząd banku w oświadczeniu potwierdza, że zmiany te będą dotyczyć bankowości detalicznej w Polsce, a bank zwróci się z prośbą do Citigroup o szczegóły planowanych zmian. Jednocześnie podkreśla, że nie dotyczy to działalność w obszarze bankowości instytucjonalnej.

Maciej Burlikowski 1538 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.