TIER - w Polsce debiutuje nowy operator hulajnóg

Firma zaoferuje hulajnogi w Trójmieście, Krakowie, Szczecinie i Warszawie. W tym roku chce udostępnić Polakom 10 tys. hulajnóg.

W Polsce debiutuje TIER, europejski operator mikromobilności. Będzie oferować nowoczesne hulajnogi jako alternatywę dla transportu miejskiego. Pierwsze elektryczne hulajnogi TIER pojawią się w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Początkowo będzie ich 500, a docelowo w Trójmieście ma ich być 3 tys. Firma chce być obecna z hulajnogami także w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. W 2021 r. chce oferować Polakom 10 tys. hulajnóg.

Kluczowym wyróżnikiem marki TIER jest to, że wszystkie elektryczne hulajnogi wprowadzane przez markę do Polski będą wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana na miejscu.

Flota TIER wyróżnia się też podwójnymi hamulcami oraz większe niż przeciętnie kołami, hulajnogi wyposażone są także w uchwyty do smartfonów umożliwiające ich bezprzewodowe ładowanie. 

Jednym z filarów strategii marki jest promowanie dłuższych przejazdów. TIER oferować będzie konkurencyjną opłatę za minutę przejazdu: 45 gr za minutę oraz 2,50 zł za odblokowanie pojazdu. Na start marka przygotowała kody promocyjne przy rejestracji, które pozwolą dwukrotnie bezpłatnie odblokować hulajnogę. Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności, znaleźć hulajnogę i odblokować na niej kod QR za pomocą aplikacji. 

TIER został założony w 2018 r. przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 95 miastach w 12 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Marka jest neutralna klimatycznie od stycznia 2020 r. Inwestorami spółki TIER są m.in.: SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital.

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.