Audi wprowadza elektrycznego SUV-a za 45 tys. dol.

Dzięki ulgom podatkowym na pojazdy elektryczne w Stanach Zjednoczonych Q4 E-Tron w najtańszej wersji powinien kosztować 37,5 tys. dol.

Audi ogłosiło właśnie, że pod koniec br. wprowadzi na amerykański rynek nowego elektrycznego SUV-a Q4 E-Tron. To najtańszy elektryczny model firmy, którego cena w podstawowej wersji wynosi 45 tys. dol., a po ulgach – 37,5 tys. dol. Linia E-Tron jest częścią strategii grupy Volkswagen, która chce stać się liderem na rynku pojazdów elektrycznych.

Audi Q4 E-Tron kosztuje więc nieco mniej niż Tesla Model 3 sedan i znacznie mniej niż Tesla Model Y SUV (pojazdy tej marki nie kwalifikują się obecnie do federalnych ulg podatkowych). Spośród elektrycznych crossoverów na rynku amerykańskim niewiele ma równie niską cenę jak Q4 E-Tron. Audi oferuje obecnie elektryczne SUV-y Audi E-Tron i E-Tron Sportback, a jeszcze w tym roku pojawi się E-Tron GT, zorientowany na osiągi samochód typu hatchback.

Pojazdy elektryczne mają zazwyczaj więcej miejsca we wnętrzu niż podobnej wielkości samochody benzynowe, gdyż ich silniki są bardziej kompaktowe niż silniki benzynowe o podobnej mocy, a skrzyni biegów nie ma wcale albo jest prosty, jednobiegowy mechanizm.

 

Paweł Piasecki 895 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.