Globalna platforma do e-zakupów JOKR rusza w Warszawie

JOKR działa już w Meksyku, Brazylii i Peru, a w planach jest szybka ekspansja - oprócz Warszawy, m.in. w Nowym Jorku, a także kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.

JOKR jest globalną platformą umożliwiającą zakupy online z błyskawiczną dostawą (do 15 minut). Jest to możliwe dzięki tworzeniu sieci “dark stores” zlokalizowanych w wybranych dzielnicach. Analiza danych o zamówieniach umożliwia stałe dopasowywanie oferty poszczególnych “dark stores” do potrzeb lokalnej społeczności.
 
Start-up wspierany jest przez SoftBank, Tiger Global Management, HV Capital i polski fundusz Market One Capital. Działa już w Mexico City (Meksyk), Limie (Peru) i São Paolo (Brazylia). W najbliższym czasie zadebiutuje w Warszawie, Nowym Jorku, Bogocie (Kolumbia), a także w kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.
 
Obecnie prowadzona jest rekrutacja do warszawskiego oddziału JOKR. Poszukiwany jest m.in. general manager. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest zatrudnienie kilkudziesięciu osób.
 
JOKR został założony przez Ralfa Wenzla, byłego członka zarządu SoftBank i berlińskiego start-upu Delivery Hero oraz twórcę firmy Foodpanda (kupionej w 2016 r. przez Delivery Hero). Wśród współzałożycieli platformy jest Piotr Lagowski, który odpowiada za rozwój firmy w Europie Środkowej i Afryce. Wcześniej budował i rozwijał takie firmy jak Foodpanda, Quandoo czy WeWork.
– Zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy, co oznacza, że po sukcesie w innych krajach Polska wchodzi do gry z kilkuletnim opóźnieniem. Tym razem powstaje start-up, wspierany przez największe globalne fundusze VC, i Polska jest na pierwszej linii frontu – zauważa Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Market One Capital, który zainwestował m.in. w Tier Mobility (e-hulajnogi), a wcześniej w Docplanner czy Brainly.
Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.