Łukasz Pytlewski na czele data & tech w GroupM

Jego zespół tworzy obecnie dziewięciu specjalistów łączących kompetencje data science, digital technology, web analytics i programowania.

Łukasz Pytlewski, dyrektor zespołu Analytics & Insight w Wavemakerze, przechodzi do GroupM, spółki mediowej i technologicznej, w ramach której działają agencje mediowe WPP (Wavemaker, MediaCom, Mindshare). Nowa rola w GroupM i obsadzenie w niej kluczowego eksperta grupy w obszarze danych i technologii podkreśla rosnące znaczenie tego obszaru w strategii spółki. Łukasz Pytlewski, jako market lead data and tech, wraz z budowanym obecnie zespołem zajmie się tworzeniem rozwiązań technologicznych do pomiaru i optymalizacji działań reklamowych, pomiarem aktywności użytkowników w mediach cyfrowych, a także m.in. modelowaniem atrybucji, marketing automation, segmentacją użytkowników, tworzeniem algorytmów do zakupu reklamy programmatic czy automatyzacją procesu wizualizacji danych.

- Jednym z pierwszych naszych zadań jest technologiczne i badawcze przygotowanie grupy do rzeczywistości cookieless, a w szczególności segmentacja na bazie first party data oraz aktywowanie określonych segmentów użytkowników na platformach zakupowych. Będziemy też intensywnie rozwijać usługi zakupu programatycznego, które bez użycia danych third party zapewnią wysoką efektywność inwestycji - zapowiada Łukasz Pytlewski.

Jego zespół tworzy obecnie dziewięciu specjalistów łączących kompetencje data science, digital technology, web analytics i programowania. Będą oni ściśle współpracowali z Michałem Bogusławem, wieloletnim ekspertem grupy w zakresie technologii pomiarowych digital pracującym na rzecz Wavemakera i GroupM. Łukasz Pytlewski w strukturach GroupM raportuje do Tomasza Piątkowskiego, chief digital oficera grupy.

O nowym podziale ról w Wavemakerze po przejściu Łukasza Pytlewskiego do GroupM grupa poinformuje w najbliższych dniach.

Maciej Florek 2378 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.