Englibot emituje akcje z myślą o zagranicznej ekspansji

Chatbot uczący angielskiego ma już ponad tysiąc płatnych subskrybentów.

Englibot – chatbot, który w aplikacji Facebook Messenger uczy języka angielskiego, ruszył w lipcu ub.r. Bot zaczyna interakcję od ustalenia poziomu znajomości języka i zainteresowań, a następnie daje dostęp do bezpłatnej lekcji próbnej. Nauka opiera się na krótkich (ok. 10 minut) codziennych lekcjach i regularnych testach sprawdzających postępy użytkowników. Korzystanie z Englibota kosztuje 49,90 zł miesięcznie (model abonamentowy) lub 499 zł za dostęp dożywotni (opłata jednorazowa).

Pod koniec ub.r. Englibot osiągnął poziom 1000 aktywnych płatnych subskrypcji. W czwartym kwartale 2020 r. przychód spółki Optimipay, operatora chatbota, wzrósł o 79% w stosunku do poprzedniego kwartału, a w pierwszym kwartale br. o 99% w stosunku do ostatniego kwartału ub.r.

- Startowaliśmy w Polsce, a obecnie mamy już siedem różnych wersji językowych. Największym zainteresowaniem chatbot cieszy się w krajach z naszego regionu: Czechach, Bułgarii i na Węgrzech. Na tych trzech rynkach mamy już ponad 250 klientów, których pozyskaliśmy w niecałe 2 miesiące. Jest to dla nas potwierdzenie, że podbój właśnie tych rynków to właściwy kierunek ekspansji – mówi Karolina Miłosz, CEO Englibota (na zdjęciu).

20 kwietnia spółka ruszyła z emisją akcji serii D, która potrwa do 31 maja. Operator Englibota zamierza zebrać 3,75 mln zł i przeznaczyć je na kampanie marketingowe wspierające wejście na kolejne rynki europejskie, w tym Włochy, Francję, Słowację, Chorwację, Rumunię i Portugalię.

Paweł Piasecki 737 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.