MFF Nowe Horyzonty w tym roku w formule hybrydowej

21. edycja wrocławskiego festiwalu odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia (część stacjonarna) oraz online w dniach 12-29 sierpnia.

W tym roku pokazy stacjonarne odbędą się w kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, a także - to nowość - w Teatrze Muzycznym Capitol. W Capitolu będzie można zobaczyć m.in. przeboje największych festiwali filmowych prezentowane w ramach sekcji Pokazy Galowe, sponsorowanej przez producenta telefonów Oppo.

Dla posiadaczy karnetów (w cenie 390 zł) przewidziano możliwość obejrzenia maksymalnie 50 filmów na pokazach stacjonarnych i dodatkowo 5 filmów online. Sprzedaż karnetów już trwa, a sprzedaż pojedynczych biletów na seanse stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia (przez stronę internetową festiwalu). Dzień później ruszy sprzedaż pakietów umożliwiających obejrzenie większej liczby tytułów w niższej cenie oraz pojedynczych dostępów do filmów online.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że dyrektorem MFF Nowe Horyzonty zostaje Marcin Pieńkowski (od 2016 r. dyrektor artystyczny festiwalu). Analogicznie dyrektorką American Film Festival została Urszula Śniegowska. Oboje przejęli funkcje od Romana Gutka – założyciela festiwali, który pozostaje prezesem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Pod koniec lutego br. zespół Stowarzyszenia Nowe Horyzonty we współpracy z dystrybutorem Gutek Film stworzył platformę Nowe Horyzonty VOD, na której znalazło się ok. 200 filmów prezentujących nurt kina artystycznego, w tym trzy zwycięskie filmy ostatnich edycji MFF Nowe Horyzonty: "Metamorfoza ptaków" Catariny Vasconcelos, "Przynęta" Marka Jenkina oraz "Holiday" Isabelli Eklöf. Na platformie można wykupić zarówno dostęp do pojedynczych filmów (w cenie od 7,90 zł), jak i pakietów 15 i 30 filmów za odpowiednio 45 zł i 89 zł.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.