Shou Zi Chew CEO TikToka

Od marca br. był CFO ByteDance, spółki, która jest właścicielem serwisu społecznościowego.

Shou Zi Chew, nowo mianowany dyrektor generalny TikToka, a wcześniej przez kilka miesięcy dyrektor finansowy ByteDance, objął jedno z najważniejszych stanowisk w branży technologicznej, podejmując się zarazem trudnego wyzwania, zważywszy na niepewne położenie firmy na rynku amerykańskim. Nowy szef TikToka był wcześniej przez prawie 6 lat związany z firmą Xiaomi (większość czasu jako CFO), a karierę zaczynał w bankowości inwestycyjnej. Vanessa Pappas, która wcześniej pełniła funkcję tymczasowego szefa TikToka, przechodzi na stanowisko chief operating officera w firmie.

Poprzedni CEO TikToka Kevin Mayer zrezygnował ze stanowiska w sierpniu ub.r. Aplikacja do dzielenia się wideo stała się obiektem ostrych ataków ze strony ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, który uznał ją za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Wielu komentatorów uważało, że to raczej pretekst, a chodziło o próbę utrudnienia ekspansji Chin na amerykańskim i globalnym rynku. Losy TikToka w Stanach Zjednoczonych pozostają niepewne. Administracja Bidena prowadzi przegląd potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą chińskie aplikacje.

Paweł Piasecki 737 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.