Niebawem transmisje Formuły 1 na wyłączność na platformie Viaplay

Grupa NENT i Formuła 1 podpisały na wyłączność umowę dotyczącą transmisji w Polsce. Trzyletnia umowa zacznie obowiązywać w 2023 r. Ale platforma Viaplay wystartuje w Polsce już w sierpniu br.

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca w Skandynawii firma zajmująca się transmisją strumieniową, oraz Formuła 1 poinformowały, że zawarły umowę dotyczącą praw medialnych w Polsce. Począwszy od 2023 r. platforma streamingowa Viaplay (należąca do NENT Group) będzie na wyłączność transmitować zawody Formuły 1 w naszym kraju. Transmisjom towarzyszyć będzie komentarz w języku polskim. W Warszawie powstanie specjalne studio na potrzeby tych transmisji.

W Polsce Viaplay będzie transmitować na żywo wszystkie wyścigi Formuły 1, kwalifikacje i sesje treningowe w sezonach 2023, 2024 i 2025. Skandynawski nabywca praw deklaruje, że cztery wydarzenia na żywo w każdym sezonie oraz pełny pakiet skrótów ze wszystkich wydarzeń będą dostępne w Polsce bezpłatnie. Obecnie NENT Group ma prawa do transmisji zawodów F1 na dziewięciu rynkach europejskich.

Grupa NENT niedawno przedłużyła prawa dotyczące transmisji w Polsce meczów Bundesligi do 2029 r. Od jesieni 2021 r. pokazywac będzie mecze Ligi Europejskiej UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA (nowe rozgrywki klubowe).

Usługa streamingowa Viaplay wystartuje w Polsce w sierpniu br. Wiadomo już, że miesięczny abonament kosztować będzie 34 zł. W br. usługa ruszy też w Stanach Zjednoczonych, a do 2023 r. zadebiutować ma na kolejnych pięciu rynkach.

Oprócz Formuły 1, Grupa NENT posiada ekskluzywne prawa do transmisji na wyłaczność na wybranych rynkach związane z piłką nożną, hokejem i innymi sportami zimowymi.

Piotr Machul 346 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.