Paweł Wilkowicz szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce

Przez ostatnie osiem lat piastował stanowisko redaktora naczelnego serwisu Sport.pl.

Paweł Wilkowicz będzie kierował redakcją sportową należącego do Nordic Entertainment Group (NENT Group) serwisu streamingowego Viaplay, który zostanie uruchomiony w Polsce w sierpniu tego roku. Dołączy on do NENT Group, obejmując stanowisko sport editor in chief od lipca. Przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję redaktora naczelnego serwisu Sport.pl (Agora). 

Jego zadaniem będzie stworzenie oraz prowadzenie redakcji sportowej, odpowiedzialnej za przygotowanie relacji z wydarzeń będących częścią sportowego portfolio Viaplay. Uruchamiając platformę w Polsce, Viaplay będzie transmitowała spotkania niemieckiej Bundesligi, rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA, a od 2023 r. także wyścigi Formuły 1, do których przejęcie praw zostało ogłoszone w ubiegłym tygodniu.

–  Jestem bardzo zadowolony z mojej dotychczasowej pracy w Sport.pl, było to niemal osiem naprawdę fantastycznych lat, ale wobec takiej propozycji po prostu nie mogłem przejść obojętnie. W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści – podkreśla Paweł Wilkowicz.

Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny we wszystkich państwach nordyckich, a także w Estonii, Łotwie oraz Litwie. Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce i Stanach Zjednoczonych w 2021 r., a do 2023 r. usługa będzie wprowadzona na pięciu kolejnych rynkach. Główną siedzibą firmy jest Sztokholm, NENT Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.