Premiera "Friends: The Reunion" na HBO Max 27 maja [wideo]

Nie będzie to kolejny odcinek kultowego serialu, tylko rodzaj spotkania na żywo z gwiazdami "Przyjaciół" i specjalnymi gośćmi.

"Friends: The Reunion" miał uświetnić start HBO Max w maju ubiegłego roku, ale wydarzenie zostało opóźnione o rok z powodu pandemii. W programie pojawią się gwiazdy sitcomu, którego 10 sezonów wyemitowała oryginalnie stacja NBC (ostatni w 2004 r.): Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. Widzowie zobaczą również wielu gości specjalnych, w tym Justina Biebera, Lady Gagę, Toma Sellecka, Reese Witherspoon i Cindy Crawford, z których część pojawiła się w serialu, a inni są jego fanami.

WarnerMedia, do którego należy serwis streamingowy HBO Max, zapłacił w 2019 r. 425 mln dol. za prawa do emitowania serialu "Przyjaciele" przez pięć lat. Mający niespełna rok HBO Max wiąże duże nadzieje z tytułem oraz wydarzeniami takimi jak "Friends: The Reunion" jako zachętami dla nowych abonentów (obecnie są ich ok. 44 miliony). Sitcom opowiadający o perypetiach singli mieszkających w Nowym Jorku, który zadebiutował na antenie w 1994 r., jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych seriali w historii telewizji. Do młodszych pokoleń trafił dzięki streamingowi na Netfliksie, gdzie był dostępny do końca 2019 r.

Data premiery "Friends: The Reunion" w Polsce nie jest jeszcze znana.

Paweł Piasecki 873 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.