Group One wspólnie z Hmmh AG kupuje większość udziałów w LIKE.agency

Powstaje Hmmh Poland, która będzie oferować swoje usługi dla e-commerce nie tylko na rynku CEE, ale też realizować projekty dla klientów z Europy Zachodniej.

Group One wspólnie z Hmmh AG, należącym do Serviceplan Group, kupuje większość udziałów w polskim software house LIKE.agency. Transakcja wzmocni kompetencje należącej do Group One agencji SalesTube w obszarze budowy sklepów e-commerce. Powstaje firma Hmmh Poland, która  będzie oferować swoje usługi nie tylko na rynku CEE, ale też realizować projekty dla klientów z Europy Zachodniej. Współwłaściciel LIKE.agency Łukasz Białonoga utrzyma dotychczasowe stanowisko CEO i będzie raportować do Joanny Czekaj, managing director SalesTube.

- Chcemy wzmocnić ofertę full service dla e-commerce nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Cieszymy się, że nastąpi to we współpracy z ekspertem w tej dziedzinie, jakim jest Hmmh. Kompetencje naszego partnera w obszarze rozwiązań Shopware, czyli wiodącej platformy dla sklepów internetowych w Niemczech, będą niezwykle cenne we wprowadzaniu tego rozwiązania na szeroką skalę na rynku polskim jako alternatywy dla Magento - komentuje Marek Żołędziowski, CEO Group One.

LIKE.agency jest wrocławskim software house'em z 13-letnim doświadczeniem, specjalizuje się we wdrożeniach e-commerce. Agencja działa między innymi z platformami Shopware, Magento, Woocommerce czy Presta Shop.

Agencja Hmmh od ponad 25 lat rozwija usługi e-commerce, zatrudnia 300 ekspertów i generuje ponad 25 mln euro przychodu. Wśród klientów Hmmh AG znajdują się takie firmy jak Tchibo, Bonprix, OTTO czy Decathlon.

Szczegółów finansowych transakcji nie podano. 

Tomasz Wygnański 740 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.