Inicjatywa Kin Studyjnych Mojeekino.pl obchodzi rocznicę

Innowacyjne przedsięwzięcie nie zwalnia tempa, zapowiada kolejne tytuły w ofercie i przygotowuje się do jesiennych festiwali.

W maju 2020 r., w obliczu wybuchu pandemii, Stowarzyszenie Kin Studyjnych wystartowało z innowacyjną platformą. Jej celem było zapewnienie ochrony małym, niesieciowym kinom studyjnym w większych i mniejszych miastach, które z powodu lockdownu narażone były na zamknięcie. Rok przed wybuchem pandemii kino w Polsce odnotowało rekordową frekwencję 60 mln widzów. 

Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które od 2021 roku jest operatorem programu pomocowego "Sieć Kin Studyjnych” zaczęło szukać pomysłów na przetrwanie kin w patowym okresie lockdownu. I tak 21 maja 2020 roku, w zaledwie trzy tygodnie członkinie zarządu SKS – Joanna Piotrowiak, Ewa Jaskólska i Marlena Gabryszewska, uruchomiły unikalny w skali światowej projekt platformy, która w założeniu miała działać jak wirtualne kino. Powstała platforma Mojeekino.pl, która z definicji wyróżnia się spośród pozostałych platform VOD, bo składa się z ponad 40. wirtualnych sal kin studyjnych w całej Polsce. Na platformę widz może wejść przez stronę MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony poszczególnych kin. Kliknięcie kafelka z nazwą wybranego kina studyjnego, to dodatkowa korzyść, w ten sposób można wspierać swoje ulubione kino lub podróżować po tych kinach w Polsce, do których nie mielibyśmy okazji się wybrać.
Mojeekino.pl współtworzą liderzy kina niezależnego, którzy na co dzień współpracują ze stacjonarnymi kinami: Aurora Films, Against Gravity, Best Film, Gutek Film, M2 Films, Mayfly, Galapagos Films, Velvet Spoon, Tongariro Releasing, Media4Fun, Spectator, Forum Film, Hagi Films, Nowe Horyzonty, Madness, Next Film.

Dzięki tej współpracy katalog filmów jest systematycznie zmieniany i wzbogacany o nowe propozycje. W każdy piątek, tak jak w kinie, na widzów czekają premiery. Cotygodniowe premiery przeplatane są unikalnymi przeglądami tematycznymi jak choćby „klasa mistrzowska” prezentująca najciekawsze nazwiska reżyserów, „historie prawdziwe” – cykl cieszący się ogromną popularnością wśród widzów, czy pakiety filmowe dające możliwość obejrzenia kilku tytułów w niższej cenie.

Platforma to obecnie 43 kina studyjne z całej Polski. W pierwszym roku w wirtualnych salach odbyło się ponad 70 specjalnych pokazów przedpremierowych. Ilość premier osiągnęła prawie 400 tytułów. Mojeekino.pl zrealizowało blisko 40 festiwali i przeglądów filmowych, jak "Transatlantyk”, "Sputnik-Festiwal Filmów Rosyjskich”, "Watch Docs”, "Ukraina. Film Festival”, "Warsaw Korean Film Festival”. Te festiwale potwierdziły swoją obecność na platformie jesienią 2021 r. 

W okresie 12 miesięcy Mojeekino.pl uprościło procesy sprzedażowe i uruchomiło możliwość przedsprzedaży karnetów w przypadku festiwali. Wprowadziło funkcjonalność pozwalająca na przeprowadzenie pokazów z audiodeskrypcją i napisami dla niedosłyszących.

W ramach obchodów swoich pierwszych urodzin Mojeekino.pl zaprezentuje serię filmów o modzie, a w ofercie znajdzie się również Kolekcja Klasyków od dystrybutora Velvet Spoon. 

Kupując bilet na jedną z siedmiu przedpremier, każdy widz otrzyma wiadomość mailową z indywidualnym kodem na film z repertuaru Mojeekino, do wykorzystania do końca maja. Kody zostaną wysłane w poniedziałek, 24 maja.

Partnerami urodzinowego pakietu przedpremierowego są: Against Gravity, Aurora Films, Best Film oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.