Placeme z 2 mln zł na rozwój od funduszu bValue

Placeme oferuje platformę location intelligence dostarczającą firmom informacji o zachowaniach klientów w świecie rzeczywistym.

Placeme to firma o polsko-portugalskich korzeniach z siedzibą w Warszawie, która powstała w 2017 r. Promuje się hasłem "Pokażemy ci, gdzie są twoi klienci". Po otrzymaniu finansowania od inwestorów portugalskich w obecnej rundzie pozyskała 2 mln zł od funduszu bValue inwestującego w regionie CEE (budżet na inwestycje 20 mln euro). Nowe środki Placeme zamierza przeznaczyć na rozbudowę oferty produktowej, a w dalszej kolejności na rebranding oraz ekspansję zagraniczną (Francja i Niemcy).

Oferowana przez Placeme platforma opiera się na mechanizmie podobnym do Google Analytics, ale na podstawie danych geoprzestrzennych dostarcza kompleksowych wskaźników o zachowaniu i natężeniu ruchu klientów w świecie offline, działań konkurencji oraz infrastrukturze dowolnie wybranej lokalizacji. Metryki pozwalają m.in. na tworzenie profili konsumenckich, prognozowanie zachowań grupy docelowej oraz monitorowanie mikrorynku. Klienci aplikacji uzyskują rekomendację dotyczącą optymalizacji działań strategicznych, sprzedażowych, marketingowych czy związanych z ekspansją.

Z rozwiązań Placeme korzystają m.in. firmy Carrefour, P&G, Coca-Cola, Adidas i PKO BP.

Paweł Piasecki 999 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.