Popławska, Zalewski i Pazura w teledysku do "Wilka" [wideo]

Początek przedsięwzięciu dała produkcja audio książki Wojciecha Chmielarza.

Na youtube’owym kanale KayaxTV można obejrzeć nowy klip do piosenki Krzysztofa Zalewskiego wyreżyserowany przez Macieja Buchwalda, autora głośnego teledysku "Patoreakcja” Maty. Inspirację dla utworu stanowiła nowa powieść Wojciecha Chmielarza "Wilkołak”, w której audioadaptacji Krzysztof Zalewski zagrał główną rolę. W wersji cyfrowej piosenka jest dostępna wyłącznie w aplikacji Empik Music. W ciągu dwóch tygodni od premiery wideo do utworu "Wilk" uzyskało ponad 200 tys. wyświetleń na YouTube.

Powieść Wojciecha Chmielarza "Wilkołak" to ostatnia część trylogii, której narracja toczy się wokół postaci detektywa Dawida Wolskiego. Treść książki została przełożona na format serialu audio z udziałem Aleksandry Popławskiej, Cezarego Pazury i Krzysztofa Zalewskiego, który wcielił się w główną rolę detektywa Dawida Wolskiego. Produkcja miała premierę w aplikacji Empik Go w kwietniu br.  Pod wpływem prozy Chmielarza muzyk stworzył utwór, będący przedłużeniem powieściowego świata "Wilkołaka”. 

Krzysztofowi Zalewskiemu w studiu towarzyszył producent i muzyk Andrzej Smolik. Od 13 maja utwór "Wilk” jest obecny na antenach stacji radiowych. Tego dnia singiel miał też premierę cyfrową w aplikacji Empik Music, w której jest dostępny na wyłączność.

Połączeniem dwóch światów – audiobookowego i muzycznego – jest produkcja wieńcząca projekt "Wilkołak”, czyli teledysk do singla „Wilk” z udziałem głównej obsady serialu audio. Obok Krzysztofa Zalewskiego występują w nim Aleksandra Popławska i Cezary Pazura.  Autorem scenariusza i reżyserem klipu "Wilk” jest Maciej Buchwald, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, a ostatnio – autor m.in. głośnego teledysku "Patoreakcja” Maty, jednego z największych hitów polskiego YouTube’a ostatnich miesięcy. Za produkcję teledysku odpowiada GMC Productions. 
 

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.