Po 23 latach Vadim Makarenko odchodzi z "Gazety Wyborczej"

Duże zmiany w kilku teamach "Gazety Wyborczej". Vadim Makarenko pozostanie współpracownikiem redakcji.

Od czerwca br. redaktor prowadzącą projekt "Jutronauci” będzie Joanna Sosnowska z działu gospodarczego "Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl/Technologie. Za kwestie wydawnicze związane z BIQdata.wyborcza.pl oraz działem Nauka i Zdrowie Wyborcza.pl odpowiadać będą ich redakcyjni szefowie – Dominik Uhlig i Ewa Tomkowska. Zmiany związane są z odejściem z zespołu "Wyborczej” Vadima Makarenki, który dotychczas był wydawcą BIQdata.wyborcza.pl oraz działu Nauka i Zdrowie w serwisie Wyborcza.pl, a także redaktorem prowadzącym projekt "Jutronauci”. Vadim Makarenko pozostanie współpracownikiem redakcji i nadal będzie publikował teksty na łamach "Wyborczej” i Wyborcza.pl. 

Za sprawy wydawnicze związane z BIQdata.wyborcza.pl odpowiadać będzie Dominik Uhlig, który pozostaje szefem działu danych BIQdata.wyborcza.pl. Jego zastępczynią jest Danuta Pawłowska. Działem Nauka i Zdrowie "Gazety Wyborczej” – redakcją i sprawami wydawniczymi - kierować będzie Ewa Tomkowska, a zastępować ją Piotr Cieśliński. Redaktor prowadzącą projekt "Jutronauci” została Joanna Sosnowska z działu gospodarczego "Gazety Wyborczej”, redaktorka prowadząca Wyborcza.pl/Technologie.   

Vadim Makarenko był związany z redakcją „Gazety Wyborczej" od niemal 23 lat (dokładnie od 1 lipca 1998 r.). Początkowo pracował w "Gazecie Stołecznej", potem był w zespole działu Gospodarka - przez wiele lat opisywał m.in. przełomowe wydarzenia i najnowsze trendy na rynku mediów, w przemyśle rozrywkowym oraz marketingu. Twórca i wydawca BIQdata.wyborcza.pl, pierwszego w Polsce serwisu dziennikarstwa danych, a także współtwórca projektu Sonar.wyborcza.pl. Był jednym z dziennikarzy, którzy pracowali nad sprawą "Panama Papers" w ramach International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ). Autor podcastów Wyborcza.pl oraz książek, m.in. "Zawód: zwycięzca”. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.