Future.Company: 97% polskich firm nie przeszło transformacji cyfrowej

To wynik badania, które dla nowej firmy doradczej przeprowadził Kantar.

W badaniu „Stan transformacji cyfrowej w Polsce” przeprowadzonym przez Kantar Polska na zlecenie Future.Company spytano menedżerów o to, na jakim etapie jest transformacja cyfrowa w ich organizacji. Według respondentów 97% polskich firm wciąż nie przeszło transformacji cyfrowej, a w trzech czwartych transformacja nie jest w stadium zaawansowanym. Tylko co czwarty badany uznał, że transformacja w ich organizacji jest zaawansowana. Połowa (51%) twierdzi, że jest w środkowym etapie realizacji, 14% - że dopiero się rozpoczyna, a 7% – że nie podjęto jeszcze działań w tym kierunku. Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI na próbie 100 osób z najwyższych szczebli menedżerskich średnich przedsiębiorstw.

Firmę Future.Company założyli Olgierd Cygan, Iza Klat i Andy Woynarowski. Firma działająca w modelu concierge już rozpoczęła współpracę z klientami. Doradza w kwestiach związanych z transformacją cyfrową i zarządzaniem ludźmi w nowym cyfrowym świecie.

Trójka założycieli i partnerów zarządzających firmą to doświadczeni liderzy i doradcy biznesowi. Olgierd Cygan współtworzył i kierował Deloitte Digital Central Europe, był także członkiem zarządu Deloitte Consulting. W swojej karierze obsługiwał takich klientów jak Estee Lauder, Orange, Pepsi i TikTok. Andy Woynarowski, również związany przez pewien czas z Deloitte Digital CE, nadzorował jedną z największych transformacji cyfrowych w dziedzinie ubezpieczeń w Europie – projekt wart 25 mln euro. Iza Klat, specjalistka od czynnika ludzkiego w transformacji, pracowała m.in. dla takich firm jak Bluerank, Google i Deloitte Digital CE, a także Orbis i Rainbow Tours.

Paweł Piasecki 685 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.