Irena Szewińska Sportowcem 100-lecia w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" [wideo]

Wśród wyróżnionych w plebiscycie znaleźli się m.in. Kazimierz Górski, Kamil Stoch i Robert Lewandowski.

Irena Szewińska została Sportowcem 100-lecia w plebiscycie "Przeglądu Sportowego” (RASP).  Wśród wyróżnionych w plebiscycie znaleźli się także: trener narodowej reprezentacji w piłce nożnej Kazimierz Górski, skoczek narciarski, trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski Kamil Stoch, najbardziej popularny polski piłkarz Robert Lewandowski, a także siatkarze – mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku. Na swoich faworytów głosowano około 120 tys. razy poprzez kupony i internet. Przypomnijmy, że "Przegląd Sportowy" 21 maja br. obchodził 100. urodziny. 

Irena Szewińska (ur. w 1946 r., zmarła w 2018 r.) jest siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich (3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali). Była wiceprezeską Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Cztery razy wygrywała Plebiscyt na Najlepszego Sportowca organizowany przez "Przegląd Sportowy”. W 1998 r. w plebiscycie „Polityki”, „Przeglądu Sportowego” i „Tempa” została uznana za postać numer jeden w polskim sporcie XX wieku.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.