Mattel współdziała z Envision Plastics na rzecz redukcji odpadów z plastiku

Producent zabawek wprowadza na rynek nową linię lalek Barbie wykonanych z plastiku, który mógłby trafić do oceanu.

Kolekcja "Barbie Loves the Ocean" obejmuje trzy lalki i dwa zestawy do zabawy na plaży. Mattel wprowadza ją na rynek we współpracy z firmą Envision Plastics zajmującą się recyklingiem tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza produktów z polietylenu dużej gęstości (HDPE). Materiał na produkty z nowej kolekcji pochodzi z obszarów na meksykańskim półwyspie Baja, które starają się zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, w tym Oceanu Atlantyckiego, odpadami plastikowymi.

Każda lalka w zestawie "Barbie Loves the Ocean" kosztuje 10 dol., podobnie jak zestaw do zabawy "Starter Assortment", zaś zestaw "Beach Shack" - 20 dol. W ramach serii vlogów Barbie na YouTube, Mattel połączy premierę lalek z filmem edukującym konsumentów w zakresie ochrony środowiska ("Barbie Shares How We Can All Protect the Planet").

Nowa inicjatywa to kolejny krok Mattela w osiąganiu swoich celów zrównoważonego rozwoju. Wcześniej 76-letnia firma zabawkarska podjęła zobowiązanie, że do 2030 r. będzie we wszystkich swoich produktach i opakowaniach używać 100% plastiku pochodzącego z recyklingu, nadającego się do ponownego przetworzenia lub opartego na surowcach roślinnych.

(CNN.com)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.